|
Subphylum: Onychophora
Subphylum: Tardigrata
Subphylum: Trilobita
Subphylum: Pentastomida
Subphylum: Chelicerata
Classis:
Merostomata
Classis:
Pycnogonida (Deniz örümcekleri)
Ordo:
Pycnogonidapt
Pycnogonum littorale
Pallene brevirostris
Nymphon gracile
Ammothea echinata
Classis:
Arachnida
Subphylum: Mondibulata
Classis:
Insecta (Böcekler)
Classis:
Chlopoda (Çıyanlar)
Classis:
Diplopoda (Kırkayaklar)
Classis:
Crustacea
Subclassis: Cephalocarida
Subclassis: Branchipoda
Ordo:
Anostraca
Ordo:
Notostraca
Ordo:
Diplostraca
Subordo:
Cladocera
Subclassis: Copepoda
Ordo:
Cyclopoida
Copilia mediterranea
Cyclops vicinus
Oithona sp.
Ergasilus versicolor
Ordo:
Calanoida
Candacia armata
Calanus helgolandicus
Calanus finmachicus
Pontella lobincoi
Centropages typicus
Ordo:
Harpacticoida
Ordo:
Notodelphyoida
Ordo:
Monstrilloia
Ordo:
Caligoida
Ordo:
Larnaeopodioda
Subclassis: Cirripedia
Ordo:
Thoracica
Lepas anatifera
Chthamalus stellatus
Balanus perforatus
Balanus improvisus
Balanus eburneus
Chelonibia testudinaria
Ordo:
Rhizocephala
Sacculina carcini
Peltogaster pagurie
Ordo:
Acrothoracica
Ordo:
Ascothoracica
Subclassis: Malacostraca
Ordo:
Mysidacea
Lophogaster typicus
Leptomysis mediterranea
Paramysis helleri
Sirella clausi
Ordo:
Cumacea
Bodotria scorpiodes
Dastylis rugosa
Iphnoe serrata
Ordo:
Tanaidacea
Tanais cavolini
Leptohelia dubia
Ordo:
Isopoda
Subordo:
Gnathiidea
Subordo:
Flabellifera
Limnoria lignorum
Sphaeroma serratum
Dynamen biditata
Cymodoce truncata
Nerocila bivittata
Anilocra mediterranaea
Meinertia parallela
Subordo:
Valvifera
Idotea balthica
Idotea metallica
Idotea neglecta
Synisoma capito
Subordo:
Asellota
Subordo:
Oniscoidea
Ligia italica
Tylos latreillii
Subordo:
Epicaridea
Bopyrus squillarum
Pleurocrypta intermedia
Ordo:
Amphipoda
Subordo:
Gammaridea
Lysianassa longicornis
Elasmopus rapax
Gammurus locusta
Taliturus saltator
Orchebtia gammerella
Hyale carinata
Chelura terebtans
Melita palmata
Melita obtusata
Dexmine spiniventris
Nototropis guttatus
Eusiroides della-vallei
Jassa falcata
Subordo:
Laemopodea
Phtisica marina
Pseudoprotella phasma
Caprella liparotensis
Caprella acutifrons
Ordo:
Decapoda
Subordo:
Natantia (Karidesler)
Subordo:
Reptantia
Section
: Macrura (Istakozlar)
Scyllarus latus (Büyük ayı ıstakozu)
Scyllarus arctus (Küçük ayı ıstakozu)
Palinurus vulgaris (Dikenli ıstakoz)
Astacus leptodactylus (Kerevit)
Homarus gammarus
Nephrops norvegicus
Upogebia pusilla
Section:
Anamura (Mamun ve Keşiş ıstakozları)
Porcella plathcheles
Pisidia longimana
Pisidia bluteli
Galathea dispersa
Galathea squamifera
Galathea strigosa
Galathea intermedia
Paguristetes oculatus
Pagurus arrasor
Pagurus calidus
Clibarius erythropus
Diogenes pugilator
Pagurus cuanensis
Pagurus prideauxi
Pagurus anachoretus
Catapaguroides timudus
Anapagurus leavis
Section:
Brachyura
Dromia vulgaris (Sünger yengeci)
Dromia personata
Dorippe lanata
Ebalia cranchii
Ebalia granuloba
Ebalia tuberosa
Ethusa mascrone
Illia nucleus
Clappa granulata
Pachygrapsus marmoratus
Brachynotus sexdentatus
Gonoplax rhomboides
Pinnotheres pinnotheres
Carcinus metiterraneus
Macropipus vernalis
Macropipus corrugatus
Macropipus arcuatus
Macropipus dapurator
Portunus pelagicus
Callinectes sapidus (Mavi yengeç)
Charybdis longicollis
Eriphia verricosa
Pilumnus hirtellus
Xantho poressa
Pirimella denticulata
Lambrus angulifrons
Lambrus massena
Maia verrucosa
Maia squinado (Ayna yengeci)
Eurynome aspera
Pisa tetraodan
Acanthonyx lunulatus
Inachus dorsettensis
Macropoida rostrata
Macropoida longirostris (Örümcek yengeci)
Cancer pagurus (Pavurya)
Ordo:
Euphausiaceae
Ordo:
Stomatopoda (Karavidalar)
Squilla mantis
Squilla desmaresti
Squilla massavensis
|
|