HÍREK

2001. november

6-án Budapesten mintegy 1OOO tûzoltó tûntetett a veszélyeségi pótlék megvonása miatt. A kormány a tûntetés helyszínén ellenpropagandát fejtett ki, amelyra csak 2 millió FT-t költött.

7-kén Törökországban kivégeztek 4 éhségsztrájkoló rabot.

7-tõl az USA megtámadta Afganisztánt, bombázásai következtében Omar mollah és kormánya menekülésre kényszerült, így történt ez Kandaharban is. Ahol ezekben a napokban lázadás zajlott le. a hírühynökségek szerint "a nép urlja az utcákat". Érdekes, hogy az amerikai légierõ a lázadás kitörése után azonnal bombázni kezdte Kandahart, pedig azt már elhagyták az állítólagos ellenségek.

7-ke Horvátországban 24 órás postássztrájk, mivel a szakminisztérium nem írta alá a kollektív szerzõdést.

November eleje a magyarországi sajtó ezekben a napokban szellõztetett ki egy érdekes hírt. Frannciaországban a Mulinex háztartási gépgyár kirugott munkásai a gyár felrobbantásával fenyegetõztek, ha nem kapják meg az általuk követelt végkielégítést. Arról nem kaptunk hírt, hogy mi lett az ügy vége. Franciaországban nem ez az elsõ ilyen eset a közelmúltban.

8-án Budapesten a Parlament elõtt tüntettek a tûzoltók, hogy veszélyességi pótlékot kapjanak. A kormány pribékjei kaminokból folytattak ellenpropagandát.

9-én Pozsonyban 15 anarchista(?) tüntetett az értéktõzsde elõtt, majd felmásztak az épületre és kitûzték a vörös-fekete zászlót. November 9-ét kinevezték a WTO ellenes nappá.

12-én Londonban volt háború ellenes tüntetés.

14-én Isztambulban az éhségsztrájkoló baloldali elítéltek rokonai szerveztek szolidaritási tüntetsét, amelyet a rendõrséggel való összecsapások kísértek. a tüntetõk óttorlaszokat állítottak fel.

14-kei hír. A dohai WTO konferencia alatt számos országban tüntetések zajlottak (pl. Manila, Sydney).

16-án Bukarestben 10 000-en töntettek a kormány gazdaságpolitikája ellen.

17-én Athénban és Szalonikiben 10 000 fiatal tüntetett az 1974-es "diák"lázadás leverésének évfordulóján. A tüntetés háború ellenes jelleget is kapott, transzparenseiken az USA-t imperialista hatalomnak bélyegezték. De ne feledjük minden állam (Afganisztán is) imperialista.

19-én Ottawában pénzügyminiszterek csúcstalálkozóát rendezték. Tüntetetések voltak.

19-ke A Fülöp- szigetek egyikén (Jolo) összecsapások voltak a "muzulmán" lakosság és a karhatalom között. az összecsapások során 51-en haltak meg.

23-kai hír Buenos Airesben a tõzsdére betõrtek a tüntetõk, és 20 percig megállítottáka annak mûküdését. Mint azt tudjuk argentínában azóta általános lázadás van. A proletárok feygvert fogtak a tõke ellen. Sztrájkba léptek, fosztogatnak, szervezkednek. Az állam tehetelen. Nemcsak a proletariátus elsóprõ ereje ellen, hanem a kapitalista válság egyártelmõ elmélyülése ellen is. Bár megróbálnak minden trükköt bevetni populista politikai erõk, látszat ígérgetések, fenygetés, megvesztegetés, hazudozás stb.. De valójában tehetelenek. A proletárok elekergetnek minden tõkést és folyamatosan fellépnek (december, január, február...) demokrácia diktatúrájával szemben. Egynelõre még nem tudni, hogy mi lesz az események kimenetele, de mindenképpen érezhetó, hogy ütött a kapitalizmus órája.

30-i hír Bukarestben 5000-en tüntettek az IMF megszorító intézkedései ellen.

Back