Tervetuloa Sarin Pientallin järjestämiin villeihin raveihin 30.12.2006. Ravit ovat tämän vuoden viimeiset Sarin Pientallin osalta. Ravailu jatkuu taas ensi vuonna. Tervetuloa osallistumaan kaikki sankoin joukoin! :)
Säännöt
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-16v, ponit 3-18v ja montéssa yli 5-vuotiaat
- Yhdeltä omistajalta max. 4hevosta/lähtö
- Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön/ravit
- Kun lähdössä 4 tai enemmän osallistujia se juostaan tavallisesti, jos lähdössä on 2-3osallistujaa ->rutiini ->puolet voittorahoista
- Tulokset arvotaan arvontakoneella, ajat päätän minä
Ilmoittautuminen:
- Ilmottautumiset osoitteeseen sari_03@netti.fi otsikolla Ravit 30.12.
- 29.12.2006 klo 22 mennessä muodossa:
Lähtö nro.
16v o E.M Noidan-Liekki / Sari (Fires) 1.21,5aly (kv, lv tai p koelähtöön)
Lähdöt:
Lähtö 0. Koelähtö Tasoituajo lämminverisille, kylmäverisille ja peitsareille 2100m (kv takamatka 40m) 2/16 Tulokset
P. hyväksytyille 30€ + porkkanasäkki
1. 5v t Fanatic Loisto / Magnetie (KoPiR) ei enn. lv Hyl. 1.26,0ke
2. 6v t Haavetyttö JR / Jenna L. (FSRa) ei enn. kv Hyv. 1.41,8ke + 30€, porkkanasäkki
Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, alle 30starttia juosseet 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 4v o Sharp Opinion / Anna 24,5ke 1.26,3ke + 1000ve, Onnea!
2. 2v o Laudable Loisto / Hanna (SunRa) 27,7ly 1.26,3ke + 500ve
3. 2v o Texas Burn / Heli K (Team Ninitra) ei enn. 1.26,9ke + 300ve
4. 4v o Criminal In Rag / Monika (Kilta) 1.19,9 1.27,1ke + 200ve
5. 4v o Cabestan Loisto / Icengard (FT Team) 1.20,0 1.27,3kex + 100ve
6. 2v t FL Let's Go Tonight / Mikko (KeRa) 1.22,6ke 1.27,6ke + 100ve
7. 2v o Jonchére Loisto / nennna (KoPiR) 1.20,2ke 1.27,9ke + 100ve
8. 4v o Fox Land's Forever Young / Pomppis (KeRa) 1.20,8ke 1.28,3kex + 100ve
9. 4v o Elegance Love / Marko J (Team Ninitra) 18,0ke 1.28,7ke
10. 4v o Grey Joy / Magnetie (KoPiR) 23,0ke 1.29,0ke
11. 4v o Amandur / Sam (KoPiR) 21,8ake 1.29,5kexx
12. 4v o L'O Pledge Pirate / Unicorn (KoPiR) 19,3aly 1.29,6ke
13. 2v o CT No Way Out / Tomi (Team Bacel) 1.22,2ke 1.29,8ke
14. 4v t Winnie Wie / Venla (Team Bacel) 1.20,2pi 1.29,9kex
2v t Nine Inch Naive / Niina (IHS) 1.18,5ke hpl
2v o Mt Bonny Son / Pia (KeRa) 1.22,2ke hll
Lähtö 2. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, alle 30starttia juosseet 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 7v t Virnelli / Magnetie (KoPiR) 37,7ake 1.43,1ake + 1000ve, Onnea!
2. 5v o Pohjolan Martti / Icengard (FT Team) 47,5 1.43,9ake + 500ve
3. 6v t Savitaipaleen Tulitus / Sam (KoPiR) 31,1ake 1.44,5ake + 300ve
4. 5v o Kekan Loiste-Pöly / Hessi VR (KeKa) 1.31,3ke 1.44,6ake + 200ve
5. 5v t Karnevaalin Illuusia / Minna (Kilta) 1.45,2a 1.44,9akex 100ve
6. 4v t Vandrare / Unicorn (KoPiR) 44,0ke 1.45,3ake + 100ve
7. 3v o Kekan Tulipallo / Harri K (KeKa) 1.56,0ke 1.45,8ake
8. 3v t N.I.N.Venus / Heli K (Team Ninitra) ei enn. 1.46,0ake
9. 3v t H.A. Huvituuli / Niina (IHS) 1.39,0ly 1.46,3akexx
10. 12v o Ryysyrannan Jesperi / Mikko (KeRa) 1.25,9ke 1.46,5ake
11. 6v t Loisto-Stjärna / Anthonio K (KeKa) 1.29,3ake 1.46,7ake
12. 5v t Kettulan Kahlekuningatar / Pomppis (KeRa) 1.32,2ke 1.47,0ake
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, alle 100starttia juosseet 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 5v t Sugarcube Dan / Marko J (Team Ninitra) 17,5ake 1.20,7aly + 1000ve, Onnea!
2. 12v t Elanor Chub / Jessika (FT Team) 1.14,7a 1.20,8aly + 500ve
3. 5v t Song of Peace / Tomi (Team Bacel) 1.14,8aly 1.22,1aly + 300ve
4. 5v t So Fontana / Heli K (Team Ninitra) 18,8aly 1.22,2aly + 200ve
5. 6v t Valance Iron / Niina (IHS) 1.13,3aly 1.22,3alyx + 100ve
6. 4v t HardCore Sx Pitz / Monika (Kilta) 1.16,1a 1.22,5aly + 100ve
7. 12v t Sponsored By Mum / Icengard (FT Team) 1.16,1 1.22,8aly
8. 10v o CT Thalion / Sam (KoPiR) 15,9ly 1.23,2aly
9. 4v o Further Loisto / Magnetie (KoPiR) 17,9ake 1.23,4aly
10. 9v t Roma N'Joy / Sara M (Team Ninitra) 17,0ke 1.23,6aly
11. 5v o Dazing Look / Icengard (FT Team) 16,2 1.23,8aly
12. 5v t CT Get Away / Pauligin (FT Team) 1.15,6 1.24,0aly
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille 2600m, alle 80starttia juosseet 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 7v o Mästere I Tras / Monika (Kilta) 1.25,8a 1.31,5akp + 1000ve, Onnea!
2. 12v o Kasparin Unelma / Mikko (Kera) 1.25,4akp 1.31,9akp + 500ve
3. 6v o Savitaipaleen Tulikettu / Sam (KoPiR) 27,4ke 1.32,1akp + 300ve
4. 7v o Pohjolan Igor / Katja (Kilta) 1.28,7a 1.32,2akp + 200ve
5. 8v r Sieppari Ruispellossa / Minna (Kilta) 1.26,9a 1.32,4akp + 100ve
6. 6v o I.K Tikitys / Niina (IHS) 1.24,3ake 1.33,0akp + 100ve
7. 4v o Savitaipaleen Aavistus / Magnetie (KoPiR) 30,5ke 1.33,1akp
8. 7v t J.L Ajatus-Kihara / Harri K (KeKa) 1.27,2ake 1.33,3akp
9. 9v o Lennon Eetu / Pomppis (KeRa) 1.29,0akp 1.33,5akp
10. 7v o Kekan Kirppu / Anthonio K (KeKa) 1.26,4aly 1.33,6akpxx
11. 6v o Ryysyrannan Noitavaino / Erkki (Kilta) 1.29,9a 1.33,7akp
12. 16v t Jalokiven Vaahto / Hessi VR (KeKa) 1.25,3aly hll
Lähtö 5. Ryhmäajo kylmäverisille monté 1609m, alle m30,0 aikaiset 8/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 11v t Taika Tähti / Anthonio K (KeKa) 1.27,0mke m1.30,6alyx + 1000ve, Onnea!
2. 12v t Kettulan Valkoinen Valhe / Mikko (KeRa) 1.26,9mke m1.31,0aly + 500ve
3. 10v r Loisto Voitto / Hessi VR (KeKa) 1.28,8make m1.31,1aly + 300ve
4. 6v o Paperitähren AVV / Stjarna (LR) 28,1make m1.31,5aly + 200ve
5. 13v o Ryysyrannan Kopiomurhaaja / Pomppis (KeRa) 1.26,5mke m1.31,7alyxx
6. 10v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Monika (Kilta) 1.28,1ma m1.31,9aly
7. 7v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 1.28,2ma m1.32,1aly
14v t Calvaron Hiljaisuus / tikru (RD) 27,4mke hpl
Lähtö 6. Ryhmäajo lämminverisille monté 1609m, alle m20,0 aikaiset 7/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 5v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.18,7mly m1.21,4aly + 1000ve, Onnea!
2. 10v o Simply Splendid / Pomppis (KeRa) 1.19,2mapi m1.21,5aly + 500ve
3. 13v o BM Let's Go / Mikko (KeRa) 1.18,4mpi m1.21,6aly + 300ve
4. 11v o Red Alert / tikru (RD) m17,9aly m1.21,6aly + 200ve
5. 9v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 19,5make m1.21,9aly
6. 7v t CT Beautiful Indian / Harri (KeRa) 1.18,3make m1.22,0aly
13v o Lonestar* / Pia (KeRa) 1.18,6make hll
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, alle 24,0aikaiset 11/12 Tulokset
P. 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve - (200ve)
1. 13v o N.I.N.Kuje / Marko J (Team Ninitra) 23,1aly 1.29,0api + 2000ve, Onnea!
2. 12v t Calvaron Liekitär / Mira (RD) 1.24,3ly 1.29,4api + 1000ve
3. 13v o N.I.N.Elias / Heli K (Team Ninitra) 22,0ake 1.29,5api + 600ve
4. 13v t Taian Unelma / Hanna (SunRa) 1.23,5ke 1.29,8api + 400ve
5. 10v t Pikku-Neito / Hessi VR (KeKa) 1.22,5aly 1.30,0apixx + 200ve
6. 8v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 21,2aly 1.30,2api + 200ve
7. 16v o Taikatuulen Lennokas / Minna (Kilta) 1.20,5a 1.30,3apix
8. 11v o Pikku-Poika / Anthonio K (KeKa) 1.20,5aly 1.30,6apixx
9. 12v t Ryysyrannan Tanssii Paholaisen Kanssa / Monika (Kilta) 1.22,6a 1.30,9api
12v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.23,5aly hpl
10v o Ryysyrannan Pintaliitäjä / Katja (Kilta) 1.22,3a hll
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, yli 100starttia juosseet 5/12 Tulokset
P. 1600ve - 800ve - 500ve - 300ve - (150ve)
1. 10v o Gentle Burn / Marko J (Team Ninitra) 14,6ake 1.17,9akexx + 1600ve, Onnea!
2. 9v t Walker In Rag / Monika (Kilta) 1.12,3a 1.18,0ake + 800ve
3. 10v o Higher Voltage / Heli K (Team Ninitra) 12,7aly 1.18,1ake + 500ve
4. 9v o Tattoo Darkness / Sara M (Team Ninitra) 14,3aly 1.18,4ake
5. 8v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.10,2aly 1.19,6ake
Lähtö 9. Ryhmäajo A-poneille 1100m, alle 3.00,00 aikaiset 12/12 Tulokset
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 8v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.22,5ly 2.50,4aly + 600ve, Onnea!
2. 7v t Achantus Fii / Niina (IHS) 2.28,7aly 2.50,7alyx + 300ve
3. 5v o Förstjänst Kund SWE / Icengard (FT Team) 2.30,9 2.51,0alyxx + 200ve
4. 13v o Ryysyrannan Hoipertelija / Katja (Kilta) 2.26,6a 2.51,3aly + 100ve
5. 13v o Ryysyrannan Pelimies / Pomppis (KeRa) 2.27,4pi 2.51,5alyx + 50ve
6. 6v t Deonora N'Joy / Icengard (FT Team) 2.32,4 2.51,8alyx + 50ve
7. 7v o Ryysyrannan Bob Marley / Monika (Kilta) 2.35,2a 2.52,0aly
8. 6v r Rasende Zazo/ iriis (KER) 2.46,9 2.52,4alyx
9. 7v t Flash's Ethelinda / Stjarna (LR) 2.27,6aly 2.52,9alyxx
10. 10v r Ryysyrannan Huumorintajuinen / Erkki (Kilta) 2.39,4a 2.53,1aly
11. 5v o Brejk / Pia (KeRa) 2.58,6a 2.53,4aly
12. 12v o Ryysyrannan Tulinen / Minna (Kilta) 2.26,6a 2.55,0alyxx
Lähtö 10. Ryhmäajo B-poneille 1100m, 5v+ 3/12 Tulokset, Rutiini
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 11v o CT Alessandro / Niina (IHS) 2.18,4ly 2.49,6aly + 300ve, Onnea!
2. 10v o Laakson Legendary / Mikko (KeRa) 2.10,9ly 2.50,3alyxx + 150ve
3. 5v t Nefertiti's Queen / Pomppis (KeRa) 2.57,9 2.51,3aly
Lähtö 11. Ryhmäajo peitsareille 1609m, p. ennätykselliset 5/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 13v o Mental Magic / Hugo (NPS) p.1.07,4a p.1.12,3aly + 1000ve, Onnea!
2. 11v o Yahoo / Icengard (NPS) p.1.08,5a p.1.12,5aly + 500ve
3. 5v o Grand Joy West / Niina (IHS) p.1.08,3aly p.1.12,7aly + 300ve
4. 12v t Hellbird/ Disa (NPS) p.1.10,4a p.1.13,3aly
5. 3v t Forsythia Noble / Magnetie (KoPiR) p.1.11,2aly p.1.13,6aly